Hľadanie nevesty a ženícha - svadobná hra

O tom, že svadobné súťaže vedia skvelo oživiť svadobný program sme už písali viackrát. Preto predstavujeme ďalšiu z ponúkaných súťaží od DJ Mike. Tentokrát vysvetlíme, ako sa hľadá nevesta a ženích. 

V hre hľadanie nevesty a ženícha ide o nájdenie svojej poličky z radu žien (v prípade hľadania nevesty) alebo z radu mužov (v prípade hľadania ženícha). Hra sa môže "okoreniť" aj primiešaním muža pomedzi ženy a naopak. 

DSC01570jpg

Najskôr môže svoju manželku hľadať ženích. Toho asistent odvedie zo sály a zaviaže mu oči. Na parket sa zatiaľ nachystajú ženy, ktoré si do radu posadajú na stoličky v ľubovoľnom poradí. Medzi ne si sadne samozrejme aj nevesta a pre srandu sa môže pripojiť medzi ženy napr. aj svokor či svedok. Pred začatím hry je potrebné sa dohodnúť, podľa čoho sa nevesta so ženíchom budú hľadať. Najčastejšie sa hľadajú podľa nôh, no pre menej odvážnych to môžu byť aj ruky (a pre tých extrémne odvážnych to môže byť pri pánoch napr. aj hruď). Najlepšie je, ak sa v prípade hľadania podľa nôh, všetky ženy vyzujú a vyhrnú si šaty nad kolená. Ženích potom príde s doprovodom asistenta, ktorý ho počas hľadania usmerňuje, aby nešiel príliš vysoko. Ženích teda pokľakne a na základe lýtka háda, či je to tá jeho vyvolená. Aby hra bola ešte viac zábavná, asistent mu drží mikrofón a spoločne hru komentujú. Ženích teda popri hľadaní odpovedá na otázky, či si myslí, že to je už ona, poprípade, prečo si myslí, že to jeho nevesta ešte nie je. Prejde celý rad a potom povie číslo, o ktorom si myslí, že to je tá pravá. Ak sa netrafí, nič sa nedeje a hostia majú o zábavu postarané. Ak sa nájdu odmenia ich veľkým potleskom. 

svadobne hry dj mikejpg

Potom sa roly vymenia a oči sa zaviažu neveste. Tá príde do sály opäť s asistentom, kde už čakajú páni s vyhrnutými nohavicami nad kolená. V prípade hľadania rúk, sa hľadá podľa ruky, na ktorej nie sú prstienky, ktoré by mohli prezradiť toho pravého. Celá hra je opäť moderovaná a nevesta opäť komentuje, prečo by to mohol byť on, alebo naopak, čo sa jej nepozdáva. 

Pre viac informácií o svadobných hrách Vám veľmi rád poradí DJ Mike. Neváhajte nás preto kontaktovať. O tom, aké svadobné hry a súťaže ešte robíme, si môžte prečítať v našom blogu