Svadba a coronavirus | Ako postupovať pri plánovaní svadby v súčasnej situácii s COVID-19?

Svadba je nepochybne udalosťou, na ktorú sa všetci tešia. Obzvlášť nevesty, ktoré do svadobných príprav vložili množstvo úsilia a energie. Súčasná situácia s vírusom COVID-19 to možno mnohým párom skomplikovala a nastala otázka: "Čo budeme teraz robiť?"

Milé nastávajúce nevesty a ženíchovia, hlavu hore! Sme v tom všetci spoločne a pokiaľ budeme zdraví, všetko sa dá zariadiť, aby vaša svadba, skôr či neskôr, bola presne taká, akú ste si ju naplánovali. 

DSC07792jpg

Zdravie je prvoradé a nariadenia vlády takisto treba rešpektovať. Tu je však aspoň pár našich odporúčaní a riešení, ako sa budeme snažiť postupovať aj my s našimi nastávajúcimi mladomanželmi, ktorí budú chcieť zmeniť termín svadby.

Vzniknutá situácia nás veľmi mrzí. Vieme si predstaviť, že pre snúbencov je to šok, ktorý nikto nečakal. Ale hlavu hore, musíme myslieť pozitívne! Sme v tom všetci spoločne, situácia svadieb v súvislosti s vírusom sa veľmi dotýka aj nás, svadobných dodávateľov. Preto vieme pochopiť obavy zo strany svadobčanov.

Asi nikto nevie s určitosťou povedať, čo by bolo v tomto momente najlepšie. V momentálnej situácii sa dá asi iba čakať, ako sa to celé vyvinie. Čo by sme vám zatiaľ mohli odporučiť, tak spýtať sa na dostupné termíny v svadobnej sále a svadobných dodávateľov (fotograf, kameraman, DJ, cukrári, dekoratéri,...) a nájsť spoločný voľný termín na neskoršie mesiace (pokiaľ chcete svadbu ešte tento rok) alebo dohodnúť sa spoločne na presunutí o rok (v rovnakom mesiaci iba o rok neskôr).

Ak určite zvažujete presun svadby na iný termín a svadbu chcete mať tento rok, tak sa netreba báť ani zimných mesiacov, v ktorých viete mať krásnu zimnú svadbičku. Mnohé páry tiež zostávajú pri rovnakom mesiaci, ale svadbu posunú o rok, čo je tiež rozumné riešenie.

Keďže nevieme presne, ako dlho bude situácia trvať, s klientami väčšinou riešime zmenu termínu. Preloženie na iný termín je bezplatné a zostávajú pri ňom nemenné všetky dohodnuté podmienky (cena, výška zálohy,...). Podmienkou je však zhodnúť sa na spoločnom termíne.

Keďže mnoho párov prekladá svadby a sály sú často obsadené, je dobré zvážiť aj možnosť svadby v inom dni v týždni (v mnohých svadobných sálach mávajú svadby okrem soboty či piatku aj pondelok - štvrtok, v tieto dni budú mať aj vaši svadobní dodávatelia na 90% dostupný termín).  Preto sa treba spýtať aj na podmienky zo strany sály, nakoľko ste aj tam už určite platili zálohu, či ostatných svadobných dodávateľov. Vzájomná a rozumná komunikácia je momentálne základ úspechu.

Pokiaľ svadbu však určite nechcete posúvať, je možnosť zobrať sa napr. na úrade v kruhu svedkov a rodičov a svadobnú párty presunúť na inokedy, pričom obrad môžete sprostredkovať svojim najbližším aj cez sociálne siete (napr. live vysielanie). Alebo si svoje "áno" povedzte dokonca 2x. Obrad iba so svedkami necháte v pôvodnom termíne tento rok a svadobnú hostinu si s obnovením manželských sľubov spravíte aj so všetkými plánovanými hosťami o rok na prvé výročie. Treba však myslieť na komunikáciu s dodávateľmi, ktorí vám termín držia niekoľko mesiacov a je to práca, ktorá ich tiež živí.

Samozrejme je na vás, ako sa rozhodnete, či ešte počkáte, ako sa situácia vyvinie alebo termín svadby už teraz zmeníte. Ak termín zmeníte, nezabudnite o tom informovať všetky zainteresované strany (dodávatelia, hostia, miesto,...).

Držíme si všetci palce. Nebojte, spolu to dáme! Ak by ste mali akékoľvek otázky, sme tu pre vás.
Pozdravujeme a prajem teraz hlavne veľa zdravia a sily.

Zážitkári

72995880_2759367244081466_4179794028516081664_ojpg