Svadba Jarky a Jurka v Penzióne Kriváň

Mladomanželia Jarka a Jurko vstúpili do sály za hudobného sprievodu love songov, ktoré vytiahol zo svojho repertoáru DJ Mike. Jeho vkus a intuícia zvoliť ten správny podmaz pre umocnenie každého okamihu vzbudí záujem a vyvolá dojem neobyčajnej svadby. Svadobná výzdoba “a la natural” spočívala v odtieňoch hnedého prírodného materiálu. Výrobky z dreva, ako sú stojan na sviečky, podložka pod vázu, a biele lúčne kvetinky podčiarkli jednoduchosť dokonalej prírody. Zároveň ladili s noblesným prostredím sály Penzión Kriváň, ktorú dotvárali drevené trámy a kameň. Bodkou na torte boli biele stuhy viazané zo strán a spútané o priestranný luster. Hojnosťou to prekypovalo nielen na stoloch, ale i na tanieroch. Svadobné menu bolo zdravého charakteru. Kuracie mäso zapečené s brokolicou ulahodilo najmä milovníkom fit jedál. Na svadobných tanieroch sa dnes nosí čo vám hrdlo ráči. Po príhovore bola venovaná pozornosť všetkých očí na svadobný pár.
22046593_1534880743216939_2228820450906227174_njpg

Prvý tanec vníma DJ Mike dôstojne a odporúča začať valčíkovými krokmi. Je to vhodný spôsob ako ľahko preklenúť plným bruškám zo slávnostných obedových dobrôt do tanečného večera. Nedá však dopustiť na vlastný výber mladomanželov. Pre plnosť a dotvorenie atmosféry sa na parket pridávajú aj rodičia. Rodičkovský tanec má nevesta a ženích ako symbolický vstup do kruhu rodiny. Nasledovalo jedno tanečné kolo za druhým. Svadobná muzika bola geniálna, pretože schopnosti DJ Mike sú ohromné, lákal k sebe všetkých do jedného. Vie odhadnúť kedy zvoliť svižnejšiu melódiu a kedy zase nechať svadobčanov vydýchnuť. Medzi skladbami odzneli aj najnovšie hity, ktoré vydali Kandráčovci a Kolárovci. Hostia jasali radosťou a užívali si voľnosť tanečných krokov. Sám DJ Mike povedal: „Tí budú tancovať aj non-stop.“ Nedalo mu a chválou upriamil pozornosť na najuletenejší tanečný pár. Program je vítané spestriť o svadobné hry.


Stoličkový tanec je veselicou pre tancujúce páry okolo stoličiek, z nich vždy 1 ubudne, pokým sa nezastaví hudba. Vtedy sa žena čo najskôr posadí na muža a víťazom je pár, ktorý zostane. Hľadanie nevesty a ženícha prebieha vzájomným hľadaním medzi usadenými svadobčanmi v polkruhu. Partnera spoznávajú so zaviazanými očami a ohmatávaním lýtka. Cez prestávky si maškrtníci doplnili energiu lahodnými pochúťkami. Candy bar ponúkal lízanky, muffiny, farebné pusinky či pelendreky.

22154523_1534859953219018_5745310711689148215_njpg

Zaujímavosťou bol popcorn. Tento biely sladký kútik sa vynímal aj vďaka čaru, akým je fialové osvetlenie. Reflektory sú nesmierne vynikajúcim prostriedkom, aby sa len prázdny priestor stal doslova pompéznou sálou. Rovnako žiaril fotokútik so žartovnými ceduľkami. Svadobčania mohli vyjadriť múdre myšlienky a odovzdať užitočné rady do manželstva zápiskami do krabičky z dreva, ktorá znamenala rady nad zlato. Deti sa mohli činiť odtlačkovaním prstov na strom šťastia. A v knihe si našli priestor srdečné myšlienky prajníkov ku ktorým sa pridal aj DJ Mike.