Svadba v Žiline | miesta na svadbu, obrad a fotenie

Žilina je veľké krajské mesto, v ktorom sa každý rok koná na rôznych miestach množstvo svadieb. Aké sály v Žiline sú, aké má Žilina možnosti na svadobný obrad a kam ísť na svadobné fotenie v Žiline?

Svadobné sály v Žiline
Jednou z kľúčových povinností mladomanželov je vybrať správnu svadobnú sálu, ktorá pomôže prežiť svadobný deň presne tak, ako si ho vysnívali a určí štýl, v akom sa svadba bude niesť. Svadobná sála by mala byť dostatočne veľká a zároveň útulná. Výbornou voľbou sú napríklad obľúbené hotely. Dobré skúsenosti máme napríklad s Villa Nečas alebo Hotel Holiday Inn (Pancha Skybar). Ak uvažujete o svadbe s nádychom histórie super voľbou môže byť napríklad Kaštieľ Krasňany, ktorého príbeh sa začal písať v 15. storočí. Skvelou voľbou, hlavne pre väčšie svadby, je aj Village Resort Hanuliak neďaleko Žiliny smerom na Terchovú či Drevenice Terchová Resort.

Katiel Krasany DJ Mikejpg
Kaštieľ Krasňany

DSC01200jpg
Pancha Skybar v Holiday Inn Žilina (naša realizácia tu)

DSC04171jpg
Villa Nečas Žilina (naša realizácia tu)

Ak ste zástancom modernejšej svadby a hľadáte moderný a nadčasový priestor na svadbu v Žiline, skvelou voľbou je Event House, ktorý ponúka hneď 3 sály (2 menšie s terasami a 1 veľkú).

DSC_1553jpg

Novou a kapacitne veľkou svadobnou sálou je aj sála v budove Kinekusu na Rosinskej ceste. Moderná, priestraná a veľmi pekná svadobná sála poteší a uspokojí každú veľkú svadbu.

DSC01404jpg
Sála Žilina Kinekus (naša realizácia tu)

Na menšiu svadbu môžeme odporúčiť aj štýlový Penzión Central Park priamo v centre Žiliny, kde naviac výborne varia!

central-park-zilina-svadbajpg
Penzión Central Park Žilina (naša realizácia tu)

Svadobné obrady v Žiline
Miest na svadobné obrady nie je až toľko, nakoľko sa obrady na Slovensku nemôžu konať hocikde. Obzvlásť cirkevné obrady. Krásnym miestom na cirkevný obrad je napríklad malebný kostolík v Závodí (Kostol svätého Štefana Kráľa Žilina-Závodie).

DSC02930jpg
Obrad v kostolíku Závodie (viac fotiek tu)

Civilné obrady v Žiline sa konajú aj v Budatínskom parku priamo v exteriéri či vnútorných priestoroch v kaplnke alebo na hrade Strečno. O podmienkach na povolenie sobáša na týchto nezvyčajných miestach viac tu.

DSC00619jpg

V rámci miest na sobáše v Považských múzeách v Žiline patrí aj krásny Sobášny palác v Bytči, kde je zároveň možné mať aj svadobnú hostinu a nafotiť svadobné portréty.  

IMG_20180524_132300_529jpg

Svadobné fotenie portrétov v Žiline
Obľúbenými miestami na fotenie svadobných fotografií je napríklad Budatínsky park, ktorý je najstarším parkom v Žiline a širokom okolí. V Budatínskom zámku sa dá dokonca rezervovať aj fotenie portrétov v jeho interiéri. Ďalším obľúbeným miestom na fotenie svadobných portrétov je hrad Strečno a jeho okolie. Ďalšou obľúbenou destináciou na fotenie svadobných fotografií je obec Terchová v okrese Žilina. No ak máte svadbu v Žiline a nechce sa Vám veľmi cestovať kvôli svadobnému foteniu, skvelými miestami na fotenie svadobných portrétov je aj Vodné dielo Žilina. Ak túžite po svadobných fotkách v prírode, Lesopark Žilina je dostatočne veľký na to, aby ste našli to najkrajšie miesto na svadobné fotenie. Nádherným miestom na fotenie svadobných portrétov neďaleko Žiliny je aj Zraková pyramída v Súľove s úžasným výhľadom na Súľovské skaly.

DSC03339jpg
Fotenie pri Zrakovej pyramíde v Súľove (viac fotiek tu)

DSC00861jpg
Budatínsky park a zámok (viac fotiek tu)

DSC01778jpg
portret-nevestyjpg
Budatínsky park a zámok (viac fotiek
tu)

DSC03223jpg

Odporúčame nenechať si rezerváciu miesta na svadbu ako aj hlavných svadobných služieb na poslednú chvíľu. Tipy ako začať plánovať svadbu nájdete v našom článku tu. Našu ponuku svadobných služieb ako svadobný fotograf, svadobný kameraman a svadobný DJ si môžte pozrieť tu.

67814158_2574484405903085_4910976931798712320_ojpg