Svadba v Kaštieli Krasňany

Kaštiel Krasňany je určite jedinečným miestom pre svadbu. Nachádza sa v dedinke Krasňany za Žilinou smerom na Terchovú. Je to miesto s nádychom histórie a noblesu a splní predstavy každej nevesty, ktorá sa chce cítiť vo svadobný deň ako princezná.
DSC_6855_Fotorjpg
Už pri vstupe sa cítite ako na zámku. Všetko je dobovo zariadené a skvelo dopĺňa historický priestor z 15. storočia. V strede kaštiela je nádvorie, ktoré vedie do priestranných záhrad, skvelých aj na fotenie svadobných portrétov. Schody vedúce na poschodie sú vo svadobný deň prestreté červeným kobercom vedúcim až do sály.
Hlavná sála, kde sa konajú svadobné hostiny, je stredne veľkou miestnosťou, ktorú zdobí krásny maľovaný strop. Sála je jednoducho biela a tak na nej vynikne všetko. 
DSC_6862_Fotorjpg
V priestorch je možnosť zvoliť si klasické stoly alebo okruhlé, ktoré sú podľa nás skvelou voľbou do tohto priestoru. Rovnako je možné vybrať si aj stoličky, buď drevené historické stoličky alebo dnes populárne chiavari stoličky. Za nás sú jasnou voľbou chiavari! Obzvlásť, keď sú dozdobené jemným tylom tak, ako na fotkách. 
DSC_6729_Fotorjpg
V jednoduchosti je krása a platí to aj tu. Okruhlé stoly stačilo prestrieť bielym obrusom (bez stredových štól), naleštenými pohármi a príborom, doplniť sviečkami a to dalo priestor zase šikovným rukám dievčatám z Jedna radosť, ktoré spravili krásnu kvetinovú výzdobu.
DSC_6909_Fotorjpg
Výhodou kvetín na stojanoch je, že pri stole na seba hostia môžu vidieť a rozprávať sa aj cez stôl bez toho, aby im ho výhľade bránili kvety. Naviac to výzdobu ešte viac povýšilo a skvelo sa do tohto historického priestoru hodila.
DSC_6947_Fotorjpg
Ako už bolo napísané vyššie, tým že je priestor tvorený bielymi stenami, dáva to veľké možnosti aj nasvieteniu sály. Všetky farby by vyzerali skvelo, ale nakoniec vyhrala populárna kombinácia ružovej a tyrkysovej, ktorá dokonca aj nás opäť uchvátila po jej nainštalovaní. Priestoru sa už naozaj nedalo čo vytknúť, lebo kombinácia nasvietenia, výzdoby a všetkých detailov a jedla vytvorila luxusnú svadbu. A skvelo sa to fotilo!
DSC_9832_Fotorjpg
Čo vidíme ako ďalšie pozitívum voľby tohto priestora pre svadobný deň je, že ak sa mladomanželia rozhodnú pre fotenie svadobných portrétov počas svadobnej hostiny, pre hostí je možné zabezpečiť prehliadku tohto kaštiela. Hostia sa tak počas neprítomností mladomanželov nebudú nudiť a vyplní sa tým tak aj čas, kým sa zotmie a začnú sa spontánne zabávať. Prehliadka bola dokonca spojená s ochutnávkou vína a viedol ju správca kaštiela Karol Martinko. Ten sa o program hostí staral počas celého večera a pripravil si aj rôzne aktivity a súťaže. Dohliadal aj na koordináciu svadby a hostí dokonca aj sám obsluhoval a roznášal čapované pivo.
DSC_6925_Fotorjpg
Či už si zvolíte DJ alebo kapelu, výhodou tejto sály je, že má pódium, z ktorého hrajú a neuberá sa tak z tanečného parketu.
Výber hudby mladomanželov Mirky a Andreja na ich svadbu bol špecifický, no Dj Mike to zvládol opäť skvelo a bavil ľudí až do rána. 38168685_2005781696106695_8984385028414767104_njpg
Trendom svadieb je čoraz viac candy bar, v ktorom si hostia môžu pochutnať na rôznych dobrotách. Ak koláčiky umiestnite len sem, hostia ich budú mať vždy čerstvo doložené a nemusia tak svoju hodnotu strácať topením sa na stoloch. Sladkosti pre hostí opäť nesklamali, koláčiky boli vynikajúce a rovnako aj oku lahodiace. 

Ak zvažujete tento priestor pre Vašu svadbu, určite si ho treba rezervovať vo veľkom predstihu. Svadobná sezóna na rok 2019 (máj-október) je už takmer zarezervovaná a v roku 2020 sa plánuje v kaštieli veľká rekonštrukcia, takže rezervácie na svadby sa už neprímajú. 
DSC_6599_Fotorjpg