Svadba so svadobnou koordinátorkou

Organizácia svadby nie je jednodňovou záležitosťou. Vyžaduje si dostatok času, inšpirácie, predstavivosti a informácií. Určite sa väčšina neviest na prípravu svadby veľmi teší, pretože svadobné prípravy sú, pravdepodobne, len raz za život a spájajú sa s veľmi príjemnými činnosťami, ako výber šiat, voľba kvetov, návštevy svadobných výstav, ochutnávky svadobného menu a torty. No rovnako sa s prípravami svadby spájajú aj dôležité rozhodnutia, ako napríklad rozčlenenie svadobného rozpočtu.

Nevesty ale poväčšine nemajú skúsenosti so svadbou, nevedia, čo všetko je potrebné a čo naopak nie je nutné. Mnohé páry dokonca nemajú ani čas riešiť všetky detaily, pretože veľa pracujú, alebo žijú v zahraničí a svadbu chcú mať na Slovensku. Informácie hľadajú napríklad na fórach, kde sú nevesty, ktoré takisto len svadba čaká. Z nášho prieskumu nám vyšlo, že veľká časť nastávajúcich mladomanželov čerpá informácie týkajúce sa svadby od rodičov a známych. Ale tí mohli mať svadbu už pred mnohými rokmi a to čo platilo vtedy, už neplatí.

veronika cizmarova koordinatorjpg

V súčasnosti aj my, svadobní dodávatelia, pociťujeme zvyšujúci sa dôraz na dokonalosť svadby. Nastávajúci mladomanželia, chcú mať v ich krásny deň všetko tak, ako si vysnívali. Niekto svadbu plánuje aj viac ako rok, ale keď ten deň príde, ich túžba mať všetko pod kontrolou a dokonalé spôsobí to, že si svoj svadobný deň neužijú. A práve preto je tu svadobný koordinátor. 

Snimka obrazovky 2019-02-23 o124923png

KTO JE SVADOBNÝ KOORDINÁTOR?

Svadobný koordinátor / svadobná koordinátorka je osoba, ktorá je pravou rukou mladomanželov. Pozná ich priania, je komunikatívny, vynaliezavý s organizačnými schopnosťami a musí mať cit pre detaily. Nazvala by som ho "bodyguard svadby". V jednej veci "nahrádza" nevestu a tou je kontrola, či je naozaj všetko tak, ako má byť. Nevesta môže túto funkciu úplne vypustiť a užívať si jej svadobný deň.

DSC_5323jpg

AKO PREBIEHA SPOLUPRÁCA SO SVADOBNÝM KOORDINÁTOROM?

Koordinátor nie je človek, ktorý koordinuje všetko tak, ako on chce. Je tu na to, aby bolo všetko tak, ako chcú mladomanželia. Preto je dôležité stretnutie. Na stretnutí nastávajúci mladomanželia predstavia svoju predstavu o svadbe, o tom v akom štýle ju chcú, čo sa im páči, čo naopak nie, čo už na svadbách zažili a chceli by to aj oni a čo zas nie. Skvelé je, ak svadobného koordinátora oslovíte ešte pred začatím svadobných príprav, pretože Vám vie poradiť s priestormi a svadobnými dodávateľmi.

Svadobný koordinátor určite absolvoval niekoľko svadieb a vie teda poradiť, čo by bolo vhodné aj pre Vás. So svadobným koordinátorom si musíte sadnúť. Musí Vám byť sympatický a musíte mu dôverovať, pretože bude mať v rukách jeden z najkrajších dní. Počas príprav ste stále v kontakte a môžete konzultovať Vaše predstavy a nápady. Za tento čas Vás koordinátor vie dostatočne spoznať na to, aby zariadil Vašu dokonalú svadbu. Po všetkých svadobných prípravách v deň D, je Váš koordinátor s Vami už od rána. Jemu volá fotograf, že dorazil na miesto nevestiných príprav, jemu volá šofér, že doviezol svadobnú tortu a treba ju prevziať, jemu volá ten a ten, že stojí v kolóne a bude meškať. A on s kľudom Angličana zabezpečí pohodu a deň bez stresu.

Nevesta si zatiaľ užíva svadobný make-up a vizáž a koordinátor vybavuje, čo je potrebné. Pri kráčaní nevesty k oltáru zabezpečí, že hostia budú v laviciach stáť a nikto nebude kameramanovi zavadzať pri točení toho, ako prichádzate k oltáru. Konfety strelené v správny čas, zapálené sviečky pri vstupe do sály, pustenie správnej pesničky na mladomanželský tanec. Ani na to nemusíte počas svadby myslieť.

SVADBA NA KĽÚČ SO SVADOBNÝM KOORDINÁTOROM?

Služby koordinátora poskytujú takmer všetky svadobné agentúry, ktoré ponúkajú možnosť aj tzv. svadby na kľúč. Koordinátor teda množstvo vecí vybavuje za Vás a komunikujete iba s ním. Vybaví teda za Vás DJ alebo kapelu na svadbu, svadobného fotografa s kameramanom, zariadi kvetinovú výzdobu podľa Vašich predstáv a všetkých svadobných dodávateľov. Vy teda nemusíte nič riešiť a iba odpovedáte koordinátorovi na maily a odsúhlasujete. Na svadbu prídete teda ako do postaveného domčeka, ktorý je celý zariadený podľa Vašich predstáv a prianí a je celý len Váš.

svadba-od-zazitkarovjpg

SVADBA OD ZÁŽITKÁROV A KOORDINÁCIA SVADBY?

Sme tím Zážitkárov a spolu tvoríme Svadbu od Zážitkárov. Nie sme svadobná agentúra, ale my sme si vymysleli kategóriu svadobná značka. Veci, ktoré ponúkame robíme my sami. Martina môžete poznať pod prezýkou DJ MIKE a ja (Veronika) som zase svadobný fotograf a kameraman. V tíme máme ešte ďalších ľudí, ktorí nám pomáhajú robiť zážitkové svadby. A keďže sme tých svadieb ako svadobní dodávatelia absolvovali už mnoho a zažili na svadbách rôzne situácie, odpovedali mladomanželom na rôzne otázky, naše služby sa rozšírili aj o svadobné poradenstvo a svadobnú koordináciu.

Sme otvorení našim mladomanželom poradiť a podeliť sa o naše informácie a skúsenosti. Klienti, ktorí majú svadbu pod našou záštitou (teda berú DJ MIKE a svadobné foto & video od VERPRODUCTION) majú predsvadobnú koordináciu ZDARMA. Teda na stretnutí, kedy riešime ich predstavu o hudbe a fotení, majú zároveň aj svadobnú konzultáciu a poradenstvo. Radíme s priestorom na svadbu, dodávateľmi, harmonogramom, svadobným programom a odpovedáme na rôzne otázky, ktoré snúbencov o svadbe zaujímajú. Takisto majú od nás aj určitú koordináciu v deň svadby, teda dbáme na dohodnutom harmonograme, svadobných súťažiach a programe pre hostí.

veronika-cizmarova-verproductionjpg

Okrem tejto bezplatnej svadobnej koordinácie ponúkame aj možnosť celkovej svadobnej koordinácie. Teda zorganizujeme svadbu na kľúč podľa Vašich prianí, alebo Vám ju budeme koordinovať, teda dohliadať, aby bolo všetko podľa Vašich prianí. Ak Vás táto možnosť zaujala a chcete sa dozvedieť viac, napíšte nám mail na svadbaodzazitkarov@gmail.com

Ak Vás zaujala naša ponuka, pozrite si aj naše portfólio a ponuku služieb. Ak máte záujem o Svadbu od Zážitkárov, kontaktujte nás. Budeme sa tešiť na spoluprácu!