Svadba v Žiline | miesta na svadbu, obrad a fotenie

Svadobné sály v Žiline:

Jednou z kľúčových povinností mladomanželov je vybrať správnu svadobnú sálu, ktorá pomôže prežiť svadobný deň presne tak, ako si ho vysnívali a určí štýl, v akom sa svadba bude niesť. Svadobná sála by mala byť dostatočne veľká a zároveň útulná. 

Výbornou voľbou sú napríklad obľúbené hotely. Dobré skúsenosti máme napríklad s Villa Nečas alebo Hotel Holiday Inn (Pancha Skybar). 

Ak uvažujete o svadbe s nádychom histórie super voľbou môže byť napríklad Kaštieľ Krasňany, ktorého príbeh sa začal písať v 15. storočí. Skvelou voľbou, hlavne pre väčšie svadby, je aj Village Resort Hanuliak neďaleko Žiliny smerom na Terchovú či Drevenice Terchová Resort.

1. Kaštieľ Krasňany:

DSC_6909_Fotorjpg

2. Pancha Skybar v Holiday Inn:


DSC01200jpg

3. Villa Nečas:

DSC04955jpg
DSC05043jpg


4. Village Resort Hanuliak

Ak ste zástancom modernejšej svadby a hľadáte moderný a nadčasový priestor na svadbu v Žiline, skvelou voľbou je Village Resort Hanuliak.

dj-mike-hanuliak-resortjpg

5. Central Park:

central-park-zilina-svadbajpg


Svadobné obrady v Žiline:

Miest na svadobné obrady nie je až toľko, nakoľko sa obrady na Slovensku nemôžu konať hocikde. Obzvlásť cirkevné obrady.

1. Kostol sv. Štefana kráľa

DSC02930jpg

 Krásnym miestom na cirkevný obrad je napríklad malebný kostolík v Závodí (
Kostol svätého Štefana Kráľa Žilina-Závodie).

2. Budatínsky park

Civilné obrady v Žiline sa konajú aj v Budatínskom parku priamo v exteriéri či vnútorných priestoroch v kaplnke alebo na hrade Strečno. O podmienkach na povolenie sobáša na týchto nezvyčajných miestach viac tu.

DSC00619jpg

3. Sobášny palác v Bytči

IMG_20180524_132300_529jpg

V rámci miest na sobáše v Považských múzeách v Žiline patrí aj krásny Sobášny palác v Bytči, kde je zároveň možné mať aj svadobnú hostinu a nafotiť svadobné portréty.  

Svadobné fotenie portrétov v Žiline:

Obľúbenými miestami na fotenie svadobných fotografií je napríklad Budatínsky park, ktorý je najstarším parkom v Žiline a širokom okolí. V Budatínskom zámku sa dá dokonca rezervovať aj fotenie portrétov v jeho interiéri.

Ďalším obľúbeným miestom na fotenie svadobných portrétov je hrad Strečno a jeho okolie. Ďalšou obľúbenou destináciou na fotenie svadobných fotografií je obec Terchová v okrese Žilina. No ak máte svadbu v Žiline a nechce sa Vám veľmi cestovať kvôli svadobnému foteniu, skvelými miestami na fotenie svadobných portrétov je aj Vodné dielo Žilina.

Ak túžite po svadobných fotkách v prírode, Lesopark Žilina je dostatočne veľký na to, aby ste našli to najkrajšie miesto na svadobné fotenie. Nádherným miestom na fotenie svadobných portrétov neďaleko Žiliny je aj Zraková pyramída v Súľove s úžasným výhľadom na Súľovské skaly.

DSC03339jpg

Fotenie pri Zrakovej pyramíde v Súľove (viac fotiek tu)

DSC00861jpg

Budatínsky park a zámok (viac fotiek
tu)

DSC01778jpg

portret-nevestyjpg

Budatínsky park a zámok (viac fotiek
tu)

DSC03223jpg

Odporúčame nenechať si rezerváciu miesta na svadbu ako aj hlavných svadobných služieb na poslednú chvíľu. Tipy ako začať plánovať svadbu nájdete v našom článku tu. Našu ponuku svadobných služieb ako svadobný fotograf, svadobný kameraman a svadobný DJ si môžte pozrieť tu.