Svadba v Žiline | miesta na svadbu, obrad a fotenie

Svadobné sály v Žiline

Jednou z kľúčových povinností mladomanželov je vybrať správnu svadobnú sálu, ktorá pomôže prežiť svadobný deň presne tak, ako si ho vysnívali a určí štýl, v akom sa svadba bude niesť. Svadobná sála by mala byť dostatočne veľká a zároveň útulná. 

Možnou voľbou sú napríklad obľúbené hotely. Dobré skúsenosti máme napríklad s Villa Nečas alebo Hotel Holiday Inn (Pancha Skybar) a samozrejme nádherné a luxusné Château Gbeľany.

Ak uvažujete o svadbe s nádychom histórie super voľbou môže byť napríklad Kaštieľ Krasňany, ktorého príbeh sa začal písať v 15. storočí. Skvelou voľbou, hlavne pre väčšie svadby, je aj Village Resort Hanuliak neďaleko Žiliny smerom na Terchovú či Drevenice Terchová Resort.

Château Gbeľany
svadba-od-zazitkarovjpg
chateau-gbelanyjpg

Kaštieľ Krasňany
kastiel-krasnanyjpg
kastiel-krasnany-svadbajpg

Villa Nečas
villa-necasjpg
villa-necas-svadbajpg

Village Resort Hanuliak
dj-mike-hanuliak-resortjpg

Pancha Skybar v Holiday Inn
DSC01200jpg

Central Park
central-park-zilina-svadbajpg


Svadobné obrady v Žiline

Miest na svadobné obrady nie je až toľko, nakoľko sa obrady na Slovensku nemôžu konať hocikde. Obzvlásť cirkevné obrady. Tu nájdete tipy na zaujímavé miesta na svadobný obrad v Žiline.
Kostol sv. Štefana kráľa
DSC02930jpg
Krásnym miestom na cirkevný obrad je napríklad malebný kostolík v Závodí
(
Kostol svätého Štefana Kráľa Žilina-Závodie).

Budatínsky park
Civilné obrady v Žiline sa konajú aj v Budatínskom parku priamo v exteriéri či vnútorných priestoroch v kaplnke alebo na hrade Strečno. O podmienkach na povolenie sobáša na týchto nezvyčajných miestach viac tu.
DSC00619jpg
 
Sobášny palác v Bytči

IMG_20180524_132300_529jpg

V rámci miest na sobáše v Považských múzeách v Žiline patrí aj krásny Sobášny palác v Bytči, kde je zároveň možné mať aj svadobnú hostinu a nafotiť svadobné portréty.  

Svadobné fotenie portrétov v Žiline

Obľúbenými miestami na fotenie svadobných fotografií je napríklad Budatínsky park, ktorý je najstarším parkom v Žiline a širokom okolí. V Budatínskom zámku sa dá dokonca rezervovať aj fotenie portrétov v jeho interiéri.

DSC02138jpg

Ďalším obľúbeným miestom na fotenie svadobných portrétov je hrad Strečno a jeho okolie. Ďalšou obľúbenou destináciou na fotenie svadobných fotografií je obec Terchová v okrese Žilina (konkrétne Zvonica u Marunov či iné miesta v prírode - predsvadobné fotorande si môžete pozrieť tu). 

svadobny-fotografjpg

Ak máte svadbu v Žiline a nechce sa Vám veľmi cestovať kvôli svadobnému foteniu, skvelými miestami na fotenie svadobných portrétov je aj Vodné dielo Žilina.

svadobny-fotograf-zilinajpg

Nádherným miestom na fotenie svadobných portrétov neďaleko Žiliny je aj Súľov s úžasným výhľadom na Súľovské skaly.

svadobne-fotenie-sulovske-skalyjpg

S našimi mladomanželmi často využívame na krátke fotenia aj okolie svadobných sál ako napr. pri Kaštieli Krasňany, Villa Nečas, Chateau Gbeľany, Village Resort Hanuliak, poprípade kombinujeme s fotením mimo deň svadby, kedy ideme už na vzdialenejšie lokality. 

chateau-gbelany-svadobne-foteniejpg
svadba-krasnany-kastieljpg
svadba-villa-necasjpg
vandruj-skjpg

Odporúčame nenechať si rezerváciu miesta na svadbu ako aj hlavných svadobných služieb na poslednú chvíľu. Tipy ako začať plánovať svadbu nájdete v našom článku
tu. Našu ponuku svadobných služieb ako svadobný fotograf, svadobný kameraman a svadobný DJ si môžte pozrieť tu.