Svadba v Žiline | miesta na svadbu, obrad a fotenie

Jednou z kľúčových povinností mladomanželov, pri plánovaní svadby, je vybrať správnu svadobnú sálu. Výber netreba podceňovať, pretože práve priestor určuje, v akom štýle sa svadba bude niesť a ako sa tam hostia budú cítiť. Netreba sa báť aj originálnych priestorov (ako sú stodoly, industriálne priestory, svadobné stany a pod.).

Svadobné priestory v okolí Žiliny
Villa Theresia v Kunerade (Penzion Theresia)
Château Gbeľany
Villa Nečas (umožňuje aj svadbu v exteriéri)
Pancha Skybar - Hotel Holiday Inn 
Village Resort Hanuliak
Drevenice Terchová Resort
Kysucká koliba
Kaštieľ Krasňany
Event House Žilina
Penzion Central Park

Château Gbeľany
svadba-od-zazitkarovjpg
chateau-gbelanyjpg

Villa Theresia v Kunerade (Penzion Theresia Kunerad)
villa-theresia-kuneradjpegpenzion-theresia-kuneradjpeg

Kaštieľ Krasňany
kastiel-krasnanyjpg
kastiel-krasnany-svadbajpg

Villa Nečas
villa-necasjpg
svadba-villa-necasjpeg


Village Resort Hanuliak
dj-mike-hanuliak-resortjpg

Pancha Skybar v Holiday Inn
DSC01200jpg

Penzion Central Park
central-park-zilina-svadbajpg

Kysucká koliba v OščadniciDSC01582jpg

Svadobné obrady v Žiline
Pri výbere miesta svadobného obradu zohráva najdôležitejšiu úlohu typ sobáša. Cirkecné obrady sú možné v kostoloch, kaplnkách alebo na vysvätených miestach. Civilný obrad v Žiline je možné mať na Radnici mesta Žilina, v Budatínskom parku a hrade a Rosenfeldovom paláci. O možnostiach cicvilných obradov priamo na mieste svadobnej hostiny vám určite radi povedia prevádzkari svadobných priestorov (túto možnosť ponúka napr. Villa Nečas, Resort Hanuliak, Villa Theresia v Kunerade, Chateau Gbeľany - nádvorie aj záhrada,..)DSC02930jpg

Budatínsky park
Civilné obrady v Žiline sa konajú aj v Budatínskom parku priamo v exteriéri či vnútorných priestoroch v kaplnke alebo na hrade Strečno. O podmienkach na povolenie sobáša na týchto nezvyčajných miestach viac tu.

Sobášny palác v Bytči
V rámci miest na sobáše v Považských múzeách v Žiline patrí aj krásny Sobášny palác v Bytči, kde je zároveň možné mať aj svadobnú hostinu a nafotiť svadobné portréty.  

Miesta na fotenie svadobných portrétov
Obľúbenou destináciou na fotenie svadobných portrétov je obec Terchová v okrese Žilina (konkrétne Zvonica u Marunov či iné miesta v prírode - predsvadobné fotorande si môžete pozrieť tu). 

svadobny-fotografjpg

Ak máte svadbu v Žiline a nechce sa vám veľmi cestovať kvôli svadobnému foteniu, môžete využiť aj Vodné dielo Žilina.

svadobny-fotograf-zilinajpg

Nádherným miestom na fotenie svadobných portrétov neďaleko Žiliny je Súľov s úžasným výhľadom na Súľovské skaly. Alebo si môžete kúsok vyšľapať a naskytnú sa vám nádherné scenérie. Pokiaľ vyjde počasie a západ slnka, o perfektné zábery bude postarané!

svadobne-fotenie-sulovske-skalyjpg
svadobne-fotenie-sulovjpeg

S našimi mladomanželmi často využívame na krátke fotenia aj okolie svadobných sál ako napr. pri Villa Theresia v Kunerade, Villa Nečas, Chateau Gbeľany. Poprípade kombinujeme s fotením mimo deň svadby, kedy vyberáme aj vzdialené lokality (napr. Tatry, Fartranské vrchy,..).

chateau-gbelany-svadobne-foteniejpg
svadba-krasnany-kastieljpg
svadba-villa-necasjpg
vandruj-skjpg

Dychberúcim miestom na fotenie a točenie svadobných priestorov je najvyšší vrch Malej Fartry - Chleb. Na kopec vedie lanovka, ktorá skvelo poslúži minimálne na ceste hore. Pred návštevou si overte dobu prevádzky lanovky. Pokiaľ chcete stihnúť zábery so západom slnka, nemusíte stihnúť lanovku späť. Cesta dole sa však s dobrou obuvou a čelovkou dá zvládnuť. Pozrite si video z nášho svadobného dobrodružstva na Chlebe tu

Pokiaľ radi cestujete, neváhajte sa vydať na svadobné portréty aj do zahraničia. Váš svadobný fotograf toho bude určite rád súčasťou. :)

Odporúčame nenechať si rezerváciu miesta na svadbu ako aj hlavných svadobných služieb na poslednú chvíľu. Tipy, ako začať plánovať svadbu nájdete v našom článku
tu. Našu ponuku svadobných služieb: svadobný fotograf, svadobný kameraman a svadobný DJ a o nás si môžte prečítať viac tu.