Svadobný koč - svadobná hra

Svadobný koč

Svadobný koč je jednou z najobľúbenejších svadobných hier, ktorá určite zabaví celé svadobné publikum. Na čo treba určite ale dbať, je výber kočiša, ktorý musí byť najlepšie veľký šouman. Zábavu zaručia aj dobre zvolené kone, ktorých úlohou je erdžať. 

svadobny-kocjpg

Ako to celé ale prebieha?

Hostia sa usadia na stoličky približne do stredu sály v tvare svadobného koča. Vpredu sú 4 kolesá, ktoré za nimi vedie kočiš. Za kočišom sedí mladomanželský pár, ktorý má v rozprávke o Svadobnom koči rolu kráľovského páru. No a dôležitou súčasťou koča sú 4 kolesá, bez ktorých by sa koč samozrejme nepohol. Na začiatku po pridelení rol v svadobnom koči je dôležité vysvetliť hosťom ich úlohy.

DSC02759jpg
DSC02765jpg

Moderátor číta príbeh - rozprávku o svadobno koči. V príbehu je niekoľkokrát spomenutý každý účinkujúci, ktorý po prečítaní musí vykonať udelenú aktivitu. Ak sa náhodou pozabudne, neminie ho tekutá pokuta (alkoholická, improvizačná nealko). 

DSC02775jpg

Znenie príbehu si každý moderátor môže vymyslieť vlastné, alebo upraviť podľa potrieb. Niekedy, ak sa hostia veľa mýlia a mohlo by dôjsť k tomu, že by vypili priveľa pokút, je lepšie príbeh skrátiť a naopak, pre tú srandu v prípade, ak sa nikto nemýli, mať pripravenú aj dlhšiu verziu. Naša základná verzia znie nasledovne:

Svadobný koč:

Je krásny slnečný deň. Kráľovský pár sediaci v kráľovskej záhrade sa rozhodne, že využije slnečné počasie a výjdu si spolu na prechádzku po ich kraji.

Kráľovský pár zavolá kočiša.  Hej kočiš, privez koč, zapriahni kone, lebo s kráľovnou si chcemeniekam výjsť.   

Kočiš odíde, privezie koč, zapriahne kone a čaká na kráľovnú a kráľa.

Kráľ s kráľovnou schádzajú dole po schodoch a hovoria kočišovi.

Kočiš, náš milý kočiš, dnes by sme sa chceli povoziť na koči. Je koč vyčistený a kone očesané?

Kočiš odpovedal. Pán kráľ, koč je pripravený, kone očesané. Môžeme vyraziť. 

Koč s kráľom a s kráľovnou putujú pekným jesenným lesom. Počuť len buchot konských kopýt cválajúcich po suchých listoch.

Po chvíli sa kráľ pýta kráľovnej, či si nechce dať malú pauzu. Kráľovná súhlasí a tak kráľ kričí na kočiša.

Kočiiiiš, kočiiiiš! Hej počuješ kočiš? Zastav prosím ťa kone a koč. Kráľ a kráľovná sa chcú trochu poprechádať.

Kočiš zastaví kone a tak kráľovná a kráľ vystupujú z koča. Kone si zajedajú trochu ovsa a po malej chvíli kráľovský pár znovu nasadá do koča, aby pokračovali v ceste ďalej. Ako tak putujú ich krajom, znenazdajky sa ozve silné škrípanie a buchot. Kráľ vystrašený volá na kočiša.  Kočiš, kočiš čo sa stalo?  

Kočiš odpovedal. Pán kráľ, zle je! Pravé predné koleso sa polámalo.

Kočiš zoskakuje z koča a opravuje polámané pravé predné koleso. Avšak pre istotu kočiš kontroluje aj ľavé predné koleso, ľavé zadné koleso, pravé zadné koleso a ešte všetky kolesá dokopy či sú naozaj v poriadku.

Kráľ sa zase pýta kočiša. Kočiš je opäť všetko v poriadku, je koč pripravený a kone zapriahnuté?

Kočiš ubezpečí kráľovnú a kráľa, že všetky kolesá sú v poriadku. Rozhodnú sa teda pokračovať vjazde. Keď sú už kone unavené smerujú domov do kráľovstva. Kone sa zastavia a kráľovná s kráľom vystupujú z koča. Kočiš odbremení kone a lúči sa s kráľovnou a kráľom. Kráľ sa ešte vracia a hovorí kočišovi. Kočiš, náš milý kočiš, ďakujeme ti za príjemnú jazdu lesom. Môžeš vyčistiť všetky štyri kolesá a kone ulož do stajne. My s kráľovnou sme už unavení a ideme sa trochu natiahnuť. Na záver si už len zamávajú a tým rozprávka o kráľovskom koči končí.

Svadobný moderátor DJ Mike:

DJ Mike sa postará o bohatý svadobný program podľa Vašich predstáv. Robí množstvo svadobných hier a súťaží. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať