BLOG / 30. augusta 2023

6 mesiacov do svadby – Na čo nezabudnúť?

Milí mladomanželia týmto článkom by sme vás chceli ubezpečiť, nech ste v akejkoľvek "časovej" etape prípravy svadby. Pamätajte, tento deň je najmä o vás. Podstatné je ako sa budete v deň svadby cítiť vy. Energia, ktorú si vytvoríte sa s vami ponesie po celý svadobný deň.

Čo je dobré mať vyriešené a rezervované 6 a viac mesiacov pred svadbou?

 

My, na základe našich skúseností, odporúčame vybaviť a zabezpečiť tieto veci:

  • určiť dátum svadby
  • stanoviť svadobný rozpočet
  • urobiť zoznam hostí
  • rezervovať svadobný priestor a miesto obradu
  • vybrať a rezervovať fotografa a kameramana
  • zabezpečiť DJa a svadobného moderátora

 

Vyššie uvedené body považujeme za kľúčové a ich vhodnou kombináciou si môžete zabezpečiť naozaj hladký priebeh celého plánovania. Ak dodržíte postupnosť jednotlivých bodov, bude sa vám nielen ľahšie plánovať, ale aj rozhodovať. Prvým údajom je zvolenie si termínu svadby, ktorý vám pomôže pri plánovaní svadobného priestoru a miesta obradu rovnako ako údaj o svadobnom rozpočte, ktorý máte a počte hostí, ktorých by ste radi pozvali. Následne po výbere svadobného priestoru a obradu už viete, kde sa budete nachádzať a viete si s fotografkou zvoliť možnosti fotenia, či to bude v daný deň na mieste alebo niekde v okolí svadobného priestoru. 

Termín svadby

Myslíte, že existuje vhodný termín na svadbu? Naša odpoveď znie – určite áno. Najčastejšie to bývajú termíny, ktoré v sebe nesú magické čísla ako tomu bolo v uplynulom roku 22.2.2022, alebo sú to významné dátumy, o ktorých viete len vy mladomanželia. Zväčša ide o dátumy vášho prvého stretnutia, zásnub a pod.

 

Počet hostí

Bod, pri ktorom sa zastaví určite veľa z vás. Rôzne kombinácie rodiny, známych, kamarátov či kolegov. Zrazu ste z pôvodného počtu a úzkeho kruhu 30 ľudí na 60-tich. Nech už ste na akomkoľvek čísle, dôležité je mať na mysli i to, odkiaľ hostia prídu, či majú kde prespať, prípadne či budú mať zabezpečený odvoz domov. Keď máte zvolený konečný počet hostí, ruka v ruke s prípravou súvisí aj príprava svadobných oznámení. Samotná grafika, návrh a tlač trvá nejaký čas a aj samotné pozvanie jednotlivých hostí vám bude určite chvíľu trvať. Či budete svadobné oznámenia doručovať osobne, poštou, alebo kombináciou je na vašich preferenciách a časových možnostiach.

Svadobný priestor & obrad

Posledných pár sezón zažívame veľký boom s boho a prírodnými priestormi ako sú farmy, stodoly, záhrady, lúky, či dokonca lesy. Tieto priestory sú veľmi fotogenické, pôsobia nadčasovým dojmom avšak treba pamätať na to, že svadobný obrad v prírode si vyžaduje veľkú predprípravu. Je potrebné pripraviť výzdobu, miesto na sobáš a aj samotné miesta na sedenie pre hostí. A samozrejme mať v rukáve prichystaný plán B v prípade nepriaznivého počasia. 

Foto & video

Kedy je najlepšie fotiť svadobné portréty? Najlepšie svetlo na svadobné portréty je cca hodinku pred západom slnka počas takzvanej “zlatej hodinky”.  Mnohí fotografi odporúčajú fotiť svadobné portréty aj v iný deň ako je deň svadby. Fotenie v iný ako svadobný deň má viacero výhod: prispôsobenie dňa fotenia počasiu, výber zaujímavého miesta, dostatok času a žiaden stres. Ak však máte v pláne fotenie počas svadobného dňa, krásne fotky sa dajú stihnúť aj do 30 minút. 

 

Rezervujte si foto & video na tomto odkaze.

DJ & moderátor

Dobrá zábava je azda kľúčovým bodom a spomienkou každej svadby. Naozaj skvelých DJov nie je veľa a už vôbec nie takých, ktorí vám celú svadbu aj odmoderujú, zabavia hostí počas celého večera a prevedú vás tými najobľúbenejšími svadobnými hrami ako je napríklad stoličkový tanec, či mladomanželský kvíz. 

 

Rezervujte si DJa & moderátora na tomto odkaze.

Odporúčame si priebežne zapisovať to, čo ste si už naplánovali a vybavili na váš veľký svadobný deň. Pre väčší prehľad si môžete stiahnuť náš svadobný pomocník. Budete tak mať všetky informácie na jednom mieste. Stačí si svadobný pomocník stiahnuť a odškrtnúť všetko, čo už máte vyriešené.

Svadobného pomocníka si stiahnete na tomto odkaze.