BLOG / 30. mája 2023

Ako vytvoriť dychberúci svadobný program?

Svadby už dávno nie sú len o tanečnej zábave. Mnoho klientov pri plánovaní svadby uvažuje, aký program na svadbu zvoliť, tak aby zabavil rôzne vekové generácie a segmenty ľudí. Trendom sa okrem tradícií stávajú aj svadobné súťaže alebo čoraz viac populárny fotokútik.

1. Hudba a moderovanie

Výber hudby na svadbu je jednou z kľúčových úloh pre mladomanželov. Hudobná skupina, alebo DJ sa počas celého svadobného večera starajú o hudobnú zábavu všetkých hostí. Pri výbere vhodnej hudby na svadbu je dôležité klásť dôraz na repertoár, dobré referencie a odporúčania.

Stále viac svadieb volí na celú svadobnú noc služby DJ-a a moderátora v 1, ktorého na určitý čas doplní cimbalová muzika, saxofonista alebo sláčikové kvarteto. DJ a moderátor v jednej osobe sa postará, aby hostia vždy vedeli, čo a kedy sa ide diať a svadba mala hladký priebeh.

2. Svadobné hry a súťaže

Svadobné hry a súťaže sa stávajú čoraz vyhľadávanejšími. Ich cieľom je zabaviť a zblížiť svadobných hostí. Obľúbené sú tanečné svadobné hry (stoličkový tanec, metlový tanec, balónový ), svadobné kvízy pre mladomanželov i hostí, ale aj svadobné hry zamerané na šikovnosť. Navyše mladomanželia môžu svadobných hostí odmeniť milým darčekom (tričko s podtlačou, zlatá čokoládová medaila, tekutá odmena,…).

3. Vystúpenia umelcov

Ak máte na svoju svadbu dostatočný rozpočet, môžete okrem hudby na svadbu zabezpečiť aj vystúpenia tanečníkov, kúzelníka, ohňovej či svetelnej show. Profesionálni tanečníci naučia svadobných hostí nové choreografie a vtiahnu ich na tanečný parket. Tanečníci na svadbe vystupujú počas niekoľkých vstupov, na ktoré sa počas prestávok pripravia aj zmenou kostýmov.

4. Fotokútik na svadbu

Fotokútik (fotobúdka, fotobox) sa stáva čoraz viac žiadanou súčasťou moderných svadieb. Fotokútik zabaví a zblíži hostí, vytvorí úsmev a spomienky na celý život, vďaka okamžitej tlači fotiek a možnosti poslať si snímky na e-mail, alebo sociálne siete. Súčasťou fotokútika je množstvo zábavných rekvizít a fotoplátno, ktoré je možné pripraviť klientom na mieru.

5. Animátor pre deti

Ak máte na svadbe množstvo detí na mieste je otázka, ako ich zabaviť. Moderným riešením je svadobný animátor, ktorý pripraví detský kútik na svadbu plný hračiek a postará sa o pozornosť detí tak, aby si ich rodičia mohli užívať tanečnú zábavu a konverzácie s rodinou.

6. Svadobné tradície

Slovensko je bohaté na jeho tradície a tých svadobných je hneď niekoľko. Ak ste za tradičnú slovenskú svadbu, skvelou voľbou môže byť starejší, ktorý sa o takýto program postará počas celého dňa. Ak si na tradíciách až tak nepotrpíte ale predsa chcete na svadbe aj niečo tradičné slovenské, stačí zarezervovať folklórny súbor, ktorý nevestu začepčí. Ide o veľmi pekný zvyk, ktorý spolu s redovým / bielym tancom zavŕši svadobný program.

7. Hádzanie kytice a podväzku

Tradícia, ktorá u nás nie je až takou tradíciou, no obľúbenou aktivitou hlavne pre slobodné dievčatá. Kto bude ďalšou nevestou a ženíchom? Hoďte kyticu, poprípade pre pánov aj nevestin podväzok a uvidí sa, kto ďalší bude na rade.