BLOG / 8. februára 2024

Kávový catering – nielen pre milovníkov kávy

Svadba je výnimočný deň, v ktorý všetci túžime po tom aby dopadol na výbornú a bez starostí. Pre hostí objednávame zážitkové atrakcie, tradičné koláče, candy bary a hlavne dokonalé a chutné jedlo od skúsených šéfkuchárov. A k tomuto výnimočnému menu sa určite hodí aj výnimočná káva pripravená profesionálnym baristom. Jednoducho, ak milujete kvalitnú kávu, potešte ňou aj svojich hostí.

Káva k svadbe neodmysliteľne patrí. Či sa vám zažiada šálka kávy po kvalitnom obede, ku kúsku nakrájanej svadobnej torty, alebo ako povzbudenie na večer, jednoducho, máte na ňu chuť. A koľkokrát ste boli na svadbe a personál vám na otázku akú majú kávu odpovedal: „Dáte si nesku alebo zrnkovú zalievanú?“ Nejedného kávičkára pri tejto odpovedi obleje studený pot. Ako ale zabezpečiť na svadbe kvalitnú kávu, ak ju nevie zabezpečiť daný priestor?

Ako zabezpečiť dobrú a kvalitnú kávu na svadbe?

Kávový catering poteší mnohých hostí. Vôňa čerstvo pripravenej kávy priláka všetkých priaznivcov a možno aj tých, ktorí pijú kávu len raz za uhorský rok. Tento zážitok si naozaj nechá utiecť len málokto. Profesionálni baristi pripravia vašim hosťom kvalitné espresso, espresso lungo, latté alebo cappuccino s milým obrázkom v mliečnej pene. Stále je to viac netradičné ako tradičné a hostia tak budú mať do zbierky ďalší krásny moment zo svadby, o ktorom budú rozprávať kolegom a známym. A ako tento kávový catering vlastne funguje? Na to sme sa opýtali Martina z Habeshu.

Čo je to kávový catering a čo ponúka svadobný barista?

Kávový catering = ozajstná káva ako v kaviarni na akejkoľvek svadbe. Kávový bar môžeme totiž umiestniť v exteriéri aj v interiéri. Najobľúbenejšie sú jemnejšie kávy, nie príliš kyslé alebo horké. Práve preto na kávový catering vždy používame kávu, ktorá nie je acidná. Pre tých najnáročnejších „kávomilcov“ vieme ponúknuť aj svetlejšie pražené výberové kávy alebo špeciálne spracované kávy. Vždy máme ako štandard na výber aj bezlaktózové a rastlinné mlieko. Pripravujeme všetky tradičné verzie kávy, ale vieme samozrejme urobiť aj espresso tonic, espresso na ľade či ľadovú kávu. Nápoje robíme prioritne do jednorázových pohárov, ale v prípade poskytnutia porcelánu vo svadobnom priestore, radi porcelány využijeme a kávu pripravíme do šálok.

Prečo kávový catering od Habesh?

Sme slovenská značka etiópskej kávy. Sídlime v Žiline, ale radi k vám prídeme aj 100 km v okolí Žiliny. Keďže káva je pre nás symbol spájania, my kávu robíme so srdcom a ľudským prístupom. Náš kávový catering nie je len o kvalitnej káve, ale aj o tom, aby naši baristi svojou prítomnosťou spríjemnili výnimočný deň mladomanželov. Zakladáme si na tom, aby sme potešili všetkých svadobných hostí, bez ohľadu na to, či pijú „turka v skle“ alebo flat white. Radi zdieľame aj naše poznatky o káve, vysvetlíme čo znamená Habesh alebo nerozhodným pomôžeme vybrať ten správny kávový nápoj.

A čo cena?

V štandardnej ponuke máme dva balíčky. V cene je neobmedzený počet káv pre vašich 70-80 hostí. Zo skúseností vieme povedať, že pri počte asi 80 hostí sa vypije približne 130 kávových nápojov. V prípade väčšieho počtu hostí nám neváhajte napísať a vypracujeme bezplatne cenovú ponuku na mieru podľa vašich predstáv a požiadaviek.

Balíček štandard

350 EUR + doprava nad 20 km od Žiliny

 • 1 barista s jedno-pákovým kávovarom
 • 5 hodín k dispozícii (cca 16-21:00)
 • neobmedzený počet káv pre max. 80 ľudí
 • alternatívne mlieka
 • ľadové kávové nápoje (espresso tonic / ľadová káva)

Balíček viac je viac

650 EUR + doprava nad 20 km od Žiliny

 • 2 baristi s dvoj-pákovým kávovarom
 • 7 hodín k dispozícii (cca 16-23:00)
 • neobmedzený počet káv pre max. 80 ľudí
 • alternatívne mlieka
 • ľadové kávové nápoje
 • 3 miešané alkoholické nápoje (aperol, gin tonic a cuba libre). Alkohol si zabezpečuje klient na vlastné náklady. Ľad, dekorácie, nealko, slamky a iné sú zahrnuté v cene.