BLOG / 11. marca 2023

Svadobný koč (svadobná hra)

Jedna z najobľúbenejších svadobných hier, ktorá určite zabaví celé svadobné publikum. Na čo treba určite ale dbať, je výber kočiša, ktorý musí byť najlepšie veľký šouman. Zábavu zaručia aj dobre zvolené kone, ktorých úlohou je erdžať.

Ako to celé ale prebieha?

Hostia sa usadia na stoličky približne do stredu sály v tvare svadobného koča. Vpredu sú 4 kolesá, ktoré za nimi vedie kočiš. Za kočišom sedí mladomanželský pár, ktorý má v rozprávke o Svadobnom koči rolu kráľovského páru. No a dôležitou súčasťou koča sú 4 kolesá, bez ktorých by sa koč samozrejme nepohol. Na začiatku po pridelení rol v svadobnom koči je dôležité vysvetliť hosťom ich úlohy.

 

Moderátor DJ MIKE číta príbeh – rozprávku o svadobno koči. V príbehu je niekoľkokrát spomenutý každý účinkujúci, ktorý po prečítaní musí vykonať udelenú aktivitu. Ak sa náhodou pozabudne, neminie ho tekutá pokuta (alkoholická, improvizačná nealko).

 

Niekedy, ak sa hostia veľa mýlia a mohlo by dôjsť k tomu, že by vypili priveľa pokút, je lepšie príbeh skrátiť a naopak, pre tú srandu v prípade, ak sa nikto nemýli, mať pripravenú aj dlhšiu verziu.

 

 

svadobny-koc
DJ-moderator-DJMike