BLOG / 30. augusta 2023

Žiadosť o ruku – ako na to?

Máte pocit, že ste našli svoju životnú lásku? Či už ste sa zoznámili na strednej alebo vysokej škole, cez spoločných priateľov alebo v zoznamovacej aplikácii, je úplne jedno. Ak čítate tieto riadky zjavne je čas, kedy plánujete požiadať vašu polovičku o ruku a opýtať sa otázku, či chce po vašom boku stráviť zvyšok života.

Aby vaša dlho očakávaná chvíľa prebehla čo najhladšie a uistili ste sa, že ide o krok, po ktorom vaša partnerka skutočne túži, môžete využiť naše tipy na dokonalú žiadosť o ruku. Ide o 7 vecí, ktoré by ste nemali zabudnúť urobiť pred tým ako pokľaknete.

Ako naplánovať návrh, ktorý sa neodmieta?

Ste pripravený položiť otázku “Vezmeš si ma”, ale máte strach z odpovede? Žiadosť o ruku chce kvalitný plán. Tu je našich 7 tipov, vďaka ktorým neurobíte krok vedľa.

1. Uistite sa, že ste na rovnakej vzťahovej “vlne”

Môže sa to zdať zrejmé, ale predtým ako začnete plánovať žiadosť o ruku  je dôležité, aby ste sa uistili, že obaja rozmýšľate nad manželstvom a máte utriedené vízie o spoločnej budúcnosti. Porozprávajte sa o tom so svojou polovičkou a dajte jej najavo, že jedného dňa by ste chceli váš vzťah spečatiť zväzkom. Kľudne sa spýtajte, či to vníma rovnako, aké má z toho pocity a či v budúcnosti s manželstvom počíta. Môže sa to zdať ako zložitý rozhovor, avšak vďaka nemu, zistíte na čom ste a či ste už obidvaja na tento životný krok pripravení. 

 

2. Porozprávajte sa o tom s rodičmi

Znie to ako stará škola? Možno áno, ale pre niektorých ľudí je to dôležité. Veľmi záleží na konkrétnej rodine. Ak vám partnerka akýmkoľvek spôsobom naznačila, že by uvítala žiadosť o ruku, ktorá bude najskôr oznámená a odsúhlasená rodičmi, urobte to tak. Skúste napríklad niečo takéto: „Milujem vašu dcéru a chceli by sme spolu stráviť zvyšok života. Mám v pláne požiadať ju o ruku a chcem, aby ste boli súčasťou tohto vzrušujúceho momentu. Veľmi by som si vážil ak by ste súhlasili a dali nám svoje požehnanie.“

 

3. Kúpte prsteň

Zásnubný prsteň je šperk, ktorý bude vaša partnerka nielen hrdo ukazovať počas prvých dní po zásnubách, ale aj nosiť každý deň po zvyšok svojho života. Zistite, čo sa jej páči, všímajte si alebo foťte šperky, ktoré nosí každý deň. Nahliadnite do jej násteniek na Pintereste alebo požiadajte blízku priateľku či člena rodiny, aby vám pomohol s predstavou. Pokiaľ ide o klenotníkov, získajte odporúčania, aby ste sa uistili, že nakupujete v dôveryhodnom obchode so skvelými recenziami a službami.

4. Plánovanie návrhu žiadosti o ruku 

Teraz, keď už máte prsteň, je čas naplánovať ako to celé prebehne. Zamyslite sa nad typom zásnub, ktorú by vašu partnerku potešili a je pre ňu, ale pre vás charakteristická. Či už pôjde o veľkolepé gesto, intímny moment alebo prekvapenie v kruhu rodiny a priateľov je na vás. Bez ohľadu na rozpočet, zamerajte sa najprv na krásne a sentimentálne miesto, ktorým môžete ľahko očariť a vytvára príjemnú atmosféru. Môže to byť kľudne aj vaša obývačka, ale vyzdobte ju stovkami svetielok alebo sviečok. Nezabudnite, že tento moment si budete pamätať navždy. Či pritom bude hrať vaša obľúbená pieseň, alebo to bude na lúke, kde radi chodíte na piknik necháme na vašom rozhodnutí. Hlavne sa vyhnite univerzálnym nápadom a porozmýšlajte naozaj nad tým čo je pre vás dvoch charakteristické.

 

5. Zvážte oslovenie profesionála

Svoju milú poznáte najlepšie, no niekedy stojí za to, aby ste požiadali o pomoc iných s dokonalým návrhom žiadosti o ruku. Najmä ak ste obidvaja nároční a perfekcionisti, môže to byť mierne stresujúce. Ak si neviete rady, oslovte nás. My od logistiky až po dodávateľov všetko zariadime. Vy môžete zostať pokojný a sústredený na vychutnanie si tohto neopakovateľného momentu a jedinou vašou úlohou bude otázka: “Vezmeš si ma?“

 

6. Robte si poznámky a pripravte sa

Nemusíte mať svoju reč napísanú od slova do slova. Venujte aspoň trochu času tomu, čo by ste v daný moment chceli povedať. Keď si zapíšete svoje myšlienky na papier, dajú vám určitý smer a nebudete priveľmi vystresovaný z improvizácie. Pokiaľ ide o náš tip, čo povedať. Hovorte o tých najkrajších momentoch, ktoré ste spoločne zažili, o dobrých vlastnostiach svojho partnera alebo si pripomeňte vaše prvého rande, a to ako ste sa spoznali. Čokoľvek vďaka čomu sa vaša polovička bude cítiť dobre a skutočne milovaná. Môže to byť krátke, môže to byť iba pár úprimných viet. A samozrejme, nezabudnite na záver položiť tú najdôležitejšiu odpoveď aby ste počuli dlho očakávané ÁNO.

 

7. Naplánujte oslavu

Nemusíte plánovať veľkolepý zásnubný večierok, ale uistite sa, že máte predstavu o tom ako spoločne oslávite tento veľký okamih. Zarezervujte stôl vo vašej obľúbenej reštaurácii, dajte chladiť šampanské do chladničky, naplánujte spoločný víkendový pobyt alebo zavolajte vašich najbližších a oznámte im túto radostnú novinu spolu ešte za horúca.

Tak, a teraz ste pripravení na žiadosť o ruku!

 

Keď nastane tá správna chvíľa zhlboka sa nadýchnite, pokľaknite na jedno koleno a začnite podľa pripravovaného návrhu. Všeobecne je naozaj jedno, na ktoré koleno padnete. Ak ste si ale prsteň schovali do jedného z nohavicových vreciek, kľaknite si na opačnú stranu. Venujte svojej partnerke nielen slová od srdca, ale dajte jej aj chvíľu na to, aby ten moment prekvapenia spracovala, vyplakala sa, objala vás a odpovedala na vašu otázku. Potom, keď sa už bude vedieť plne sústrediť, oficiálne jej nasaďte prsteň na ľavú ruku. Alebo vás možno predbehne a podá vám ruku sama, aby ste jej prsteň nasadili. 

 

Dúfame, že vám tieto tipy dodali odvahu a malú inšpiráciu ako na to. Prajeme vám krásne zásnuby a budeme sa tešiť ak sa s nami podelíte o to, ako prebehli.