BLOG / 11. apríla 2024

Ako zorganizovať svadbu zo zahraničia na Slovensku: Praktické tipy a rady

Plánovanie svadby je úžasným, ale zároveň aj náročným zážitkom pre každý pár. Ale keď sa rozhodnete organizovať svoju svadbu na Slovensku, pričom žijete v zahraničí, môže to byť pre niektorých až osobnou výzvou. Avšak s primeranou prípravou a organizáciou môžete mať nezabudnuteľnú a skvelú svadbu, ktorá presiahne aj vaše očakávania. Tu je niekoľko praktických tipov a rád, ako sa pustiť do plánovania svojej svadby na Slovensku, aj keď sa momentálne nachádzate v inom kúte sveta.

Organizovanie svadby zo zahraničia môže byť náročné. Tu je niekoľko kľúčových vecí, ktoré by ste mali zvážiť a vyriešiť, aby ste si mohli svoj veľký deň užiť naplno:

Vytvorte si rozpočet:

Prvým krokom pri organizovaní svadby zo zahraničia je stanovenie svadobného rozpočtu. Určte si, koľko peňazí ste ochotní investovať do svadby, a rozdeľte si tento rozpočet na jednotlivé položky ako miesto svadby, stravovanie, oblečenie, fotograf a podobne. Približný rozpočet je niekedy ťažké zostaviť, pokiaľ nemáte prehľad o cenách za svadobné služby. Preto môžete využiť našu službu koordinácie a plánovania svadby, v rámci ktorej vám pomôžeme zostaviť svadobný rozpočet. Poradíme, na čom sa dá ušetriť a naopak načom šetriť neoodporúčame. Svoju úvodnú konzultáciu si môžete rezervovať e-mailom na info@svadbaodzazitkarov.sk

Výber miesta a termínu:

Druhým najdôležitejším krokom je rozhodnutie o termíne a mieste konania vašej svadby. Vyberte si miesto, ktoré s vami rezonuje a ktoré vyhovuje vašim predstavám o svadobnom dni. Zistite si informácie o lokalite, kapacite a možnosti svadobných služieb, ktoré dané miesto ponúka. Následne hľadajte termín, ktorý je pre vás ideálny a vyhovuje vám. Ak plánujete celú svadbu zo zahraničia, môže byť pre vás komplikované navštíviť svadobné priestory osobne. Preto sa snúbenci žijúci v zahraničí často obracajú na svadobné agentúry, ktoré mnoho svadobných priestorov veľmi dobre poznajú. S našim tímom Zážitkárov realizujeme svadby po celom Slovensku a s výberom priestoru na svadbu radi poradíme.

Komunikácia s dodávateľmi:

Vzhľadom na to, že ste v zahraničí, bude naozaj kľúčové udržiavať otvorenú a pravidelnú komunikáciu s dodávateľmi svadobných služieb. Zistite si potrebné informácie o svadobných dodávateľoch, s ktorými by ste radi spolupracovali a začnite s nimi komunikovať prostredníctvom e-mailov, telefonátov alebo videohovorov. Tu platí pravidlo, čím skôr, tým lepšie. Nezabudnite si pozrieť aj recenzie a referencie od predchádzajúcich zákazníkov a uistite sa, že si vyberiete spoľahlivých dodávateľov, ktorí vám pomôžu naplniť vaše svadobné sny.

Formálne záležitosti:

Nezabudnite si vybaviť všetky formálne záležitosti spojené so svadbou, ako sú licencie, povolenia a potvrdenia. Skontrolujte si všetky podklady a právne požiadavky na manželské zmluvy a iné dokumenty. Tiež to závisí od toho, či chcete cirkevný alebo civilný sobáš, či máte slovenské občianstvo a podobne.

Plánovanie cesty:

Naplánujte si cestu na Slovensko na v dostatočne dlhú dobu pred svadbou, aby ste mohli osobne vybaviť niektoré detaily a stretnúť sa s niektorými dodávateľmi. Zabezpečte si letenky, ubytovanie a prepravu počas celého vášho pobytu.

Zabezpečenie ubytovania pre hostí:

Ak očakávate alebo viete, že vaši hostia budú cestovať na svadbu zo zahraničia, zabezpečte im ubytovanie v blízkosti miesta konania svadby. Vyberte si hotel alebo iné ubytovacie zariadenie, ktoré ponúka pohodlné a cenovo dostupné možnosti pre vašich hostí.

Zvážte svadobného koordinátora:

Ak si to môžete dovoliť, zvážte služby svadobného koordinátora / plannera, ktorý vám pomôže s organizáciou a koordináciou všetkých detailov vašej svadby na Slovensku. Odbremení vás od mnohých povinností, vybaví za vás veci, dohliadne na hladký priebeh a ušetrí vám čas. Viac o tejto službe sa dozviete tu. Túto investíciu na svadbe určite oceníte, pretože počas celého plánovania vás svadobný koordinátor a planner perfektne navníma, má prehľad o všetko, čo sa bude diať a na svadbe vybaví všetko za vás. Vy si tak svoj deň a aj celé plánovanie budete užívať. 🙂

V Svadbe od Zážitkárov tvoríme svadby tímovo. Náš tím tvorí: svadobný fotograf, kameraman, dj, moderátor a koordinátorka. Našu prácu si môžete sledovať aj na našom Instagrame.