BLOG / 21. mája 2024

TOP 10 svadobných priestorov v okolí Nitry

Existuje mnoho svadobných priestorov v Nitrianskom kraji, my sme si pripravili pre vás tie najkrajšie z nich, poďte sa s nami na ne pozrieť.

V Nitrianskom kraji, s jeho bohatou históriou a malebnou prírodou, sa nachádza množstvo svadobných priestorov, ktoré ponúkajú možnosť realizovať vašu vysnívanú svadbu v atmosfére plnej romantiky a elegancie. Od historických zámkov a kaštieľov až po moderné hotelové komplexy a idylické vinárne sa určite nájde miesto, ktoré bude dokonale vyhovovať vášmu štýlu a preferenciám. V tomto článku sa pozrieme na najkrajšie miesta na svadbu v Nitre a okolí, ktoré sú pripravené vám ponúknuť profesionálne služby a tak zabezpečiť jedinečnú atmosféru.

 

1.  Park Hotel Tartuf

 • Park Hotel Tartuf patrí medzi najjedinečnejšie kaštiele na Slovensku. Kaštieľ spolu s hotelom tvoria komplex Park Hotel Tartuf, chránený kultúrnou pamiatkou. Nachádza sa 20km od mesta Nitry. Park dotvára hotelu príjemnú a romantickú atmosféru. Historický kaštieľ tvorí svojou atmosférou a vzhľadom miesto pre nezabudnuteľný svadobný deň. Park Hotel tartuf taktiež ponúka ubytovanie priamo v rezorte. Svadobný obrad s hostinou sa dá uskutočniť nielen v krásnom interiéri kaštieľa, no je možné ho aj s hostinou umiestniť do exteriétu pod holé nebo a v prípade nepriaznivého počasia pod altánok. Na výber priestoru pre vašu svadbu máte teda: Reštauráciu Park Hotela Tartuf, Historické priestory kaštieľa a taktiež park s nádherným výhľadom na historický kaštieľ. V prípade, že uprednostníte cirkevný sobáš, v neďalekom rímsko-katolíckom kostole, je možné ho uskutočniť. Viac sa o svadobnom dni v Park Hoteli Tartu dozviete tu.

2.  Hotel Zlatý kľúčik

 • Ak si vyberiete svadobné priestory Hotela Zlatý kľúčik, môžete si byť istí, že profesionálny prístup personálu spolu s dychberúcimi priestormi zaručia, aby sa celý obrad, svadobná hostina a všetka zábava niesli v znamení luxusu. Hotel sa nachádza neďaleko centra mesta Nitra. Tento priestor tiež zabezpečuje ubytovanie, či už pre vás, alebo pre vašich hostí. Hotel Zlatý kľúčik poskytuje 3 svadobné priestory, s rôznymi kapacitami ľudí, a to: Frenchie terrasse, LOUIS XI., a Svadobný pavilón. Váš jedinečný deň si zaslúži len to najlepšie, preto je možnosť zostrojenia si svadobného menu vám na mieru, pri ktorom vaši hostia a vy zažijete skutočný gastronomický zážitok. Každý si tu príde na svoje aj so zabezpečením obradu. Obrad sa dá uskutočniť či už v interiéri, tak aj v exteriéri v oboch prípadoch s krásnym panoramatickým výhľadom na celú Nitru. Pokiaľ si prajete mať sobáš v kostole, pár metrov pri Hoteli Zlatý kľúčik sa nachádza Kostol sv. Urbana. Hotel Zlatý kľúčik sme mali tú česť navštíviť aj my, pozrite sa.
 • Do Zlatého Kľúčika sa vždy radi vraciame a svadby v ňom majú perfektné čaro.

 

svadba zlaty klucik
svadba zlaty klucik
svadba zlaty klucik

3.  Svadobný stan PAVLUS

 • Svadobný stan Pavlus sa nachádza v uzavretej záhradnej časti PAVLUS Pub&Restaurant. Kapacita stanu je max. 140 hostí. Nachádza sa hodinku od Nitry v Tekovských Lužanoch. Možný je samozrejme aj civilný obrad v záhradnej časti alebo cirkevný sobáš je taktiež dostupnou možnosťou v neďalekom kostole v obci Tekovské Lužany. Svadobný stan je vybavený veľkolepými baldachýnmi, lustrami, okrúhlymi či obdĺžnymi stolmi a veľa ďalšieho. Tento komplex nezabezpečuje ubytovanie, no v okolí 15 km od Tekovských Lužian sa nachádza mnoho ubytovacích možností.

 

4.  Pálenica Jelšovce

 • Areál Pálenice Jelšovce vytvára nádherný a výnimočný priestor pre vaš svadobný deň. Nachádza sa iba 15 minút od mesta Nitra. Gastronómia v Pálenici je naozaj kulinárskym zážitkom, na ktorú budete ešte dlho spomínať. Priestor pre vašu svadbu tvorí priestranná terasa, ktorá pripomína lodnú palubu. Cez zábradlie z hrubých oceľových lán môžete sledovať krásny výhľad na jazero. Pálenica Jelšovce má taktiež k dispozícii penzión, v ktorom je možnosť sa ubytovať. Atmosféra celého penziónu spolu s moderným vybavením izieb vám zaručene zanechá príjemné spomienky. Katolícky kostol sa nachádza necelé 3 minúty od Pálenice.
 • Pálenicu Jelšovce sme si obľúbili už od prvej našej realizácie.

Pozrite si svadobné fotografie z našej realizácie na tomto mieste…

(fotografie pohybujete posúvaním do strany).

5.  Reštaurácia Dolina

 • Pokiaľ túžite po romantickom a intímnom svadobnom priestore, reštaurácia Dolina je na to ako stvorená. Reštaurácia Dolina sa nachádza necelú pol hodinu od Nitry v krásnej prírode. Penzión ponúka, tak ako aj vnútorné, tak aj vonkajšie priestory pre váš obrad, ktoré zabezpečia nezabudnuteľnú atmosféru. V prípade cirkevného obradu, v blízkosti penziónu sa nachádza katolícky kostol. Interiér reštaurácie je tradičný s moderným nádychom. Dolina je nielen výnimočná svojou polohou ale aj kvalitnými službami. Moderné ubytovanie sa nachádza priamo v penzióne, alebo v blízkosti penziónu sa nachádzajú priestrannejšie apartmány.

6.  Hotel Zámok Topoľčianky

 • Zámok Topoľčianky je vhodný pre svadby v štýle Royal wedding. Svadba v zámku prináša rozprávkovú a romantickú atmosféru. Toto výnimočné miesto pre vašu svadbu nájdete 30 minút od Nitry. Priestor vám ponúka všetko pre vašu veľkú či malú vysnívanú svadbu v podobe honosnej svadobnej sály, priestrannej spoločenskej sály alebo útulného Tureckeho salónika. Pre váš obrad má zámok k dispozícii veľkolepú kupolovú sálu či zámockú kaplnku pre zabezpečenie cirkevného obradu. Tešiť sa môžete aj na profesionálny prístup a široký výber vynikajúceho svadobného menu na mieru. V zámku je možnosť ubytovania sa v historických a luxusných apartmánoch.

7.  Hotel Kastieľ Mojmírovce

 • Ak túžite po romantickom obrade pod holým nebom, Kaštieľ Mojmírovce je jeden z najvhodnejších priestorov. Nachádza sa približne 20 minút od centra mesta Nitra. Obrad v romantickom prostredí medzi stromami v anglickom parku, pri fontáne či s kulisou kaštieľa. V nepriaznivom počasí majú pre vás prichystané aj riešenie v podobe obradu v nádherných vnútorných priestoroch kaštieľa. Katolícky kostol je v dosahu pár minút. Gastronomický zážitok spolu s profesionálnou obsluhou je v Kaštieli Mojmírovce samozrejmosťou. Kapacita vám vie ponúknuť priestory, aj pre malú, aj pre veľkú svadbu. Samozrejmosťou je aj možnosť ubytovania sa priamo v kaštieli, dokonca pre mladomanželov je pripravená luxusná izba ako svadobný dar od Kaštieľa Mojmírovce.

8.  Vinárstvo Tajná

 • Prostredie vinárstva Tajná je vhodné miesto pre privátnu menšiu svadbu. Nachádza sa v očarujúcich priestoroch vinárstva. Vinárstvo Tajná nájdete 40 min od mesta Nitry. Toto malebné miesto pre vás vie zabezpečiť civilný obrad s nezabudnutelnou atmosférou, či už v interiéri alebo exteriéri vinárstva. Vami zvolený priestor na obrad s hostinou alebo len hostinou vám s ochotou prispôsobia podľa vašich predstáv. Pokiaľ bude vašou voľbou cirkevný obrad, neďaleko vinárstva v obci Tajná sa nachádza rímskokatolícky kostol. Ak ste milovníci vína, určite vás poteší, že vinárstvo Tajná vám vyrobí víno na vašu svadbu s personalizáciou. Veľká výhoda je taktiež zabezpečené ubytovanie v rezorte vinárstva.

9.  Chateau Appony

 • Pokiaľ je vašou voľbou civilný obrad, Chateau Appony vám ponúka až 9 hektárov veľký park, v ktorom si môžete vybrať ktorékoľvek miesto pre váš obrad. Chateau Appony ponúka taktiež alternatívu, pri nepriaznivom počasí v interiéri, v priestore Modrého salónika alebo Kočiarne, ktoré majú nezabudnuteľné čaro. V prípade, že sa rozhodnete pre cirkevný obrad, 5 minút od Chateau Appony sa nachádza Kostol v centre dediny Oponice. Kaštieľ má široké spektrum možností pre svadobnú hostinu, či už pre privátnejšiu alebo početnejšiu svadbu. Chateau ponúka: Svadobnú sálu, Modrý salónik, Kočiareň a Privátny salón. Samozrejmosťou v Chateau Appony je zážitková gastronómia. Tento prenádherný kaštieľ s ideálnymi podmienkami pre vysnívanú svadbu sa nachádza necelú pol hodinku od Nitry. Viac sa o tomto krásnom priestore môžete dočítať v našom článku “Svadba v chateau Appony”.
 • V Chateau Appony každoročne realizujeme niekoľko svadieb, ktoré vždy boli perfektné.

Pozrite si svadobné fotografie z našej realizácie na tomto mieste…

(fotografie pohybujete posúvaním do strany).

10.  Chateau Rúbaň

 • Objavte čaro 200 ročného kaštieľa v Chateau Rúbaň. Tento priestor s nenahraditeľnou atmosférou nájdete hodinku od Nitry. Chateau Rúbaň ponúka jedinečné a dychberúce priestory pre váš deň D. Zážitková gastronómia ani pri tejto lokalite nie je výnimkou. Jedinečnosť tohto priestoru spočíva tiež v ich skvostnom víne. Chateau Rúbaň ponúka taktiež moderné ubytovanie. Pre váš svadobný deň si môžete vybrať ako aj priestory interiéru tak aj exteriéru v podobe stanu. Cirkevný obrad sa dá uskutočniť’’ v neďalekom kostole sv. Imricha.
 • Mimochodom, toto svadobné miesto patrí medzi naše najobľúbenejšie na celom Slovensku a vždy sa doň radi vraciame.Svadobné miesta v Nitrianskom kraji majú rozhodne čo ponúknuť v každom štýle a rozpočte. Či už máte predstavu o svadbe v historickom kaštieli, v priestoroch vinárstva, lúky alebo dáte prednosť modernému luxusu hotelových komplexov. Každá jedna lokalita vám zaručí profesionálny prístup, aby váš svadobný deň prebehol hladko. Nech si už vyberiete akúkoľvek lokalitu, v každej z nich je romantická a nezabudnuteľná atmosféra zabezpečená. Radi vám zabezpečíme vypracovanie cenovej ponuky danej lokality a pri výbere svadobného priestoru vám s radosťou pomôžeme v rámci našej služby koordinácie a plánovania svadby. Naše služby a relizácie si môžete pozrieť v časti Referencie.