BLOG / 9. júla 2024

TOP svadobné priestory v okolí Bratislavy

V Bratislavskom kraji sa nachádza široká škála svadobných priestorov. My sme si pre vás pripravili tie najideálnejšie z nich, ktoré vám zabezpečia spoľahlivé služby, chutné a kvalitné jedlo a výnimočné priestory.

Výber správneho svadobného priestoru je kľúčový pre vytvorenie nezabudnuteľnej atmosféry a istoty, že všetko prebehne hladko. Bratislavský kraj, so svojou bohatou históriou, kultúrou a okolitou prírodou, ponúka množstvo jedinečných a čarovných miest, kde si môžete povedať svoje „áno“. V tomto článku vám predstavíme niektoré z najlepších svadobných priestorov v Bratislavskom kraji, ktoré môžu byť ideálne pre váš veľký deň.Art Hotel Kaštieľ, Tomášov

Naše každoročné realizácie svadieb nás utvrdili v kvalite služieb Art Hotela Kaštieľ v Tomášove. Tento priestor sa nachádza približne 20 min od Bratislavy. Areál kaštieľa tvorí krásna príroda, ktorá dotvára magickú atmosféru celému kaštieľu. Exteriér kaštieľa tvorí (okrem rozsiahlého parku) svadobný stan, brezový altánok, ktorý je určený pre svadobný obrad, ďalej ho tvorí nádherný park a taktiež vyhrievaný bazén. Art Hotel Kaštieľ ponúka viacero možností pre svadobný obrad, aj pre svadobnú hostinu. Výhodou priestoru Kaštieľa v Tomášove je možnosť civilného a vďaka kaplnke, aj cirkevného obradu. Za samozrejmosť môžete považovať výnimočné a chutné jedlo. V neposlednom rade, Art Hotel ponúka aj ubytovanie s kapacitou 55 hostí a nesmie chýbať ani svadobný apartmán určený pre mladomanželov.

Kaštieľ Studené

Bitter House

Prostredie Kaštieľa Bitter house vám ponúka netradičné miesta pre váš svadobný deň. Nachádza sa necelých 20 minút od hlavného mesta Bratislava. Toto miesto vám splní všetky vaše priania, sny a nápady aj netradičného typu. Bitter House má pre vás pripravené rôzne kapacitné priestory napríklad Zimná záhrada s výhľadom na park alebo stan postavený na trávniku. Civilný obrad je možné uskutočniť v krásnej vstupnej hale pri krbe, pri fontáne alebo pod rozkvitnutými stromami. Ak je vašou voľbou cirkevný sobáš, 15 min od Kaštieľa Bitter House sa nachádza Farský kostol sv. Štefana Uhorského. Bitter House je jedinečný, eventový priestor, ktorý v cene nájmu berie za samozrejmosť celý uzavretý kaštieľ a dokonca aj ubytovanie hostí. Svadobný apartmán je navrhnutý tak, aby vám poskytol maximálny komfort počas celého diania svadby. Samozrejmosťou je aj zážitková a veľmi chutná gastronómia. Catering v bitter House sa riadi mottomzo záhrady na vidličku” o čom svedčí ich prémiová kvalita potravín. V Bitter House každoročne realizujeme svadby a veríme, že to tak bude aj pokračovať. Sme vďační, že môžeme realizovať naše služby v priestoroch ako je tento.

Neco Winery, Modra

Modrý dom sa nachádza v Modre, ktorá je vzdialená len niekoľko kilometrov od Bratislavy. Ponúka dychberúce priestory pre vašu svadbu. Pri prenajatí celého Modrého domu máte k dispozícii sály, vínne pivnice s barom, vonkajšiu záhradu so stodolou a priestory na ubytovanie. Kapacita je 100-150 hostí, no záleží od miestnosti, ktorú si pre vašu svadobnú hostinu vyberiete. Kapacita celého Modrého domu je 250 až 300 hostí. Služby Modrého domu sa postarajú o kvalitné víno a  exkluzívne jedlo. A to všetko sa dá prispôsobiť vašim požiadavkám. Nezabudli ani na romantické zákutia určené pre svadobný obrad. Tak, ako u každej lokality, tak aj teraz je cirkevný obrad vyriešiteľnou možnosťou v kostole pár metrom od sály.

Pod Gaštankou, Modra

Svadobný priestor Pod Gaštankou v Modre je ideálnym priestorom, tak ako aj pre menšie svadby, tak aj pre tie väčšie. Kapacita hostí sa pohybuje v rozpätí od 40 do 120 hostí. Sálu považujeme za veľmi atraktívny svadobný priestor. Samotná sála je presvetlená, priestranná a zároveň útulná. Areál Pod Gaštankou sa nachádza približne 45 min od centra Bratislavy. Areál je dostatočne veľký na umiestnenie rôznych aktivít pre deti alebo večernú grilovačku. Čo sa týka civilného obradu, v areáli sa nachádza romantické miesto určené pre svadobný obrad. V prípade voľby cirkevného sobášu, neďaleko je situovaný kostol sv. Štefana kráľa. Pod Gaštankou ubytovanie pre hostí priamo v areáli neponúka, no v blízkosti sa nachádzajú nejaké možnosti ubytovania. Čo sa týka ubytovania pre mladomanželov, tento priestor ponúka nádherné svadobný štúdio. O gastronómii  tejto svadobnej sály nemusíte pochybovať. Cateringové služby, s ktorými priestor spolupracuje, vytvoria pre vás chutné a zážitkové menu podľa vašich predstáv. Na tomto krásnom mieste sme mali tú česť realizovať niekoľko svadieb a preto vám môžeme toto miesto určite odporučiť.

Wiegerova vila, Svätý Júr

Wiegerova vila, je jedinečný priestor pre vaše výnimočné a nezabudnuteľné momenty. Nachádza sa vo Svätom Jure, polhodinu jazdy autom od Bratislavy. Vila sa nachádza uprostred prírody, ktorá vytvára dychberúci exteriér. Interiér vily si zamilujete vďaka vysokým stropom, otvoreným priestorom presvetleným denným svetlom, dvom veľkým krbom… Spolu s Wiegerovou vilou si môžete užiť slávnostnú večeru v záhrade aj parket na terase so svetelnou reťazou, ktorá dotvára nezabudnuteľnú atmosféru. Civilný obrad je možný aj na mieste v romantickej záhrade. Čo sa týka cirkevného obradu, ten je možné uskutočniť v blízkom kostole. Za samozrejmosť môžete považovať zážitok z chutného jedla a spoľahlivé služby personálu Wiegerovej vily. Ak túžite po svadbe ako v Toskánsku, toto miesto si zamilujete na prvý pohľad.

Starý dom, Modra

Strarý dom v Modre vám zaručuje svadbu ako z rozprávky. Ponúka moderne zariadené priestory s rôznymi kapacitami až do 120 hostí. Tešiť sa môžete na výnimočnú atmosféru celého areálu Starého domu. Personál sa postará o špičkový a spoľahlivý servis vďaka, ktorému sa nemusíte obávať kvality starostlivosti o vašich hostí. Pre svadobný obrad je vyhradená terasa, ktorá sa nesie v znamení zelene, ticha, prírody a jemných svetielok. Cirkevný obrad je dostupnou možnosťou v neďalekom kostole. Svadobné menu je možné zostaviť podľa vašich požiadaviek spolu s profesionálnou pomocou šéfkuchárov.

Theresia Chateau, Bernolákovo

Tento kaštieľ sme mali taktiež možnosť zažiť na vlastnej koži aj pri našich svadobných obhliadkach. Theresia Chateau je jednou z najvhodnejších volieb, čo sa týka priestranných svadobných priestorov. Ponúkajú množstvo svadobných miest, či už na romantický civilný obrad alebo nezabudnuteľnú svadobnú hostinu rôznej kapacity sál. V kaštieli je aj možnosť ubytovania menšieho počtu hostí. V blízkosti Theresia Chateau sa nachádzajú ďalšie ubytovacie možnosti, ako napr. Pálenica Bernolákovo. Kráľovský zážitok vás bude čakať aj v podobe priestranného svadobného apartmánu. Svadobný apartmán ponúkajú v dvoch možnostiach a to svadobný apartmán pre budúcu nevestu a svadobný apartmán pre budúceho ženícha, aby mali každý z nich priestor pre pohodlné chystanie sa. Kaštieľ sa nachádza približne 25 minút od centra Bratislavy. Ak sa rozhodnete pre cirkevný sobáš, blízko Chateau Theresia sa nachádza kostol. Čo sa týka cateringu, Chateau Theresia má pre vás pripravené niekoľko chutných variantov svadobného menu. Veľkou výhodou je určite aj nádherné golfové ihrisko s krásnym parkom okolo.

Palace Art Hotel – Zámok Šimák

Zámok je známy svojou jedinečnosťou, ktorú tvorí stredoveká nádhera prostredia. Je výbornou voľbou pre vašu svadbu snov. Nachádza sa v blízkom okolí Bratislavy. Zámok je obklopený mestským parkom, ktorého súčasťou sú pávy. Zámok ponúka  dve sály pre svadobnú hostinu. Zlatú sálu Kataríny Pálffy s kapacitou až 200 hostí a druhá Rytierska sála Jána Krušiča, ktorá je určená pre menšie svadby s kapacitou do 50 hostí. V priestoroch zámku sa dá uskutočniť prenádherný, romantický obrad. Možnosť cirkevného obradu je taktiež dostupná v neďalekom kostole. Ubytovanie sa nesie v znamení luxusného vybavenia, pohodlia a súkromia. Čo sa týka gastronómie, tá vám prinesie lahodný zážitok, dotvorený výnimočnými vínami. Čerstvé a lokálne suroviny sú pre kuchyňu zámku na prvom mieste.

Kaštieľ Pálffy, Svätý Jur

Kaštieľ Pálffy ponúka unikátne historické svadobné priestory, ktoré sú pripravené splniť všetky vaše predstavy a túžby. Kaštieľ sa nachádza v blízkosti centra Bratislavy. Svadobný priestor je vhodný, tak ako aj pre útulnejšie, menšie svadby, tak aj pre honosnejšie s väčším počtom hostí. Civilný obrad je možné uskutočniť v priestoroch romantického kaštieľa Pálffy. Pokiaľ bude vašou voľbou cirkevný obrad v kostole, necelú minútu jazdy autom a 3 minúty pešo sa nachádza Kostol sv. Juraja. Kaštieľ Pálffy vám zaručene poskytne nezabudnuteľnú a zážitkovú gastronómiu aj s vínovým pairingom. Neoddeliteľnou časťou kaštieľu je aj luxusné ubytovanie s nádychom histórie.

Zochova chata, Modra

Zochova chata je moderne vybavený hotel. Nachádza sa približne 50 min od centra Bratislavy. V ponuke majú niekoľko svadobných priestorov v exteriéri. V interiéri ponúkajú sálu Panoramu s kapacitou 40 hostí a sálu Karpatiu s kapacitou až 150 hostí. Celý areál hotela je krásny s príjemnou atmosférou. S civilným obradom môžete počítať v priestoroch hotela. Pri voľbe cirkevného obradu, je možnosť presunu do najbližšieho kostola. Veľkou výhodou je ubytovanie v hoteli pre vás aj vašich hostí. Taktiež je možnosť využitia hotelového wellnessu a po náročnom dni si tak v ňom môžete oddýchnuť. Svadobné menu vám na mieru pomôže zostaviť ochotný personál hotela.

Hotel Kormorán, Šamorín

Exteriér Hotela Kormorán tvorí krásna príroda. Hotel ponúka množstvo priestorov pre vašu svadbu s rôznymi kapacitami hostí. Kapacita hostí od závislosti vybraného priestoru sa pohybuje od 20 do 200 hostí. Veľkou výhodou hotela je tak možnosť výberu zo širokého spektra svadobných priestorov, či už v exteriéri, alebo v interiéri hotela. Hotel Kormorán je situovaný neďaleko centra Bratislavy. Ubytovanie je taktiež súčasťou hotela s kapacitou 154 lôžok. Svadobné menu si môžete vybrať zo špeciálnych návrhov alebo vytvoriť si svoje vlastné svadobné menu na mieru. Civilný obrad je možné uskutočniť v priestoroch hotela, v nádhernom, romantickom parku alebo v krásne vyzdobenom interiéri. Cirkevny obrad je taktiež dostupnou možnosťou v neďalekom kostole.

BONUS: Klost – svadba v stane

  • Na záver sme si pre vás pripravili bonus v podobe prenájmu stanov. Je to výborná voľba, ak je vaša svadobná predstava napr. svadba uprostred prírody. Stránka Klost prenajíma stany, svadobný nábytok, doplnky, bary a mnoho ďalšieho. Všetko zariadenie a umiestnenie si môžete navrhnúť podľa vašich predstáv.

Bratislavský kraj ponúka širokú škálu miest, ktoré spĺňajú rôzne požiadavky a štýly – od elegantných zámkov cez moderné hotely až po romantické vinárne. Každý z týchto priestorov má svoje jedinečné čaro a môže prispieť k vytvoreniu nezabudnuteľných spomienok na váš veľký deň. Veríme, že náš prehľad vám pomohol nájsť ideálne miesto, kde začnete svoju spoločnú cestu ako manželia. Radi vám zabezpečíme vypracovanie cenovej ponuky danej lokality a pri výbere svadobného priestoru vám s radosťou pomôžeme v rámci našej služby koordinácie a plánovania.